מה זה שיטת מונטסורי?

מה זה שיטת מונטסורי מה זה מונטסורי? מה הפירוש של המילה מונטסורי?

מה זה שיטת מונטסורי?

לפני שנסביר מה זה מונטסורי, או מה הפירוש של המילה מונטסורי, ניגע בהיסטוריה: במשך יותר ממאה שנה, הרופאים הציעו גישה ממוקדת בילדים.

מריה מונטסורי, רופאה איטלקית שפיתחה לחינוך ילדים, החליפה בתי ספר ברחבי העולם.

ברגע שאתה נכנס לכיתה אתה יודע שמשהו אחר קורה.

הכיתה במונטסורי ברורה במבט אחד. תראה ילדים לומדים באופן עצמאי ובקבוצות, בדרך כלל משתמשים בחומרי למידה שתוכננו במיוחד, מעורבים עמוק בעבודתם וכבוד לעצמם ולסביבתם.

שיטת מונטסורי מקדמת צמיחה קפדנית ומניעה את עצמה בכל תחומי ההתפתחות של ילדים ובני נוער – קוגניטיביים, רגשיים, חברתיים ופיזיים.

כאשר נותנים לילד מרחב קטן, הוא ישר יצעק: 'אני רוצה לעשות את זה!' אבל בבתי הספר שלנו, שיש להם סביבה המותאמת לצרכי הילדים, הם אומרים 'תעזור לי לעשות את זה לבד'. ד"ר. מריה מונטסורי, סוד הילדים

מה זה בעצם שיטת מונטסורי?

הוא בהנחיית סטודנטים ובקצב עצמי, אך הוא מונחה, מוערך ומועשר על ידי מורים בעלי ידע ואכפתיות, הנהגת עמיתים והסביבה המטפחת. בקהילת הכיתות הרב-גיליות שנועדו ליצור הזדמנויות טבעיות לעצמאות, אזרחות ואחריות, ילדים מקבלים למידה רב חושית וחקירה נלהבת.

תלמידים בודדים עוקבים אחר סקרנותם בקצב שלהם, מקדישים זמן להבין כל מושג באופן מלא ולהשיג יעדי למידה מותאמים אישית.

בהתחשב בחופש והתמיכה בחקירה, ניסויים מעמיקים וחיבור, תלמידי מונטסורי גדלים ללומדים ואזרחים בטוחים, נלהבים ואוטונומיים שאחראים על עצמם ועל קהילותיהם.

הם חושבים בביקורת, עובדים בשיתוף פעולה ופועלים באומץ ובכנות.

 

אילו תוצאות טובות יותר אתה רוצה שילדך יקבל?

כדי לספק להם כלים והזדמנויות המתאימים לאופן שבו הם חווים את העולם הסובב אותם, שיטת מונטסורי מאפשרת לילדים ללמוד דרך הבנה ולא שאומרים להם.

מתוך הבנה זו יכולה לייצר ביטחון, חדוות למידה ויכולת ריכוז. יחד עם זאת, לפעילויות מונטסורי רבות יש מימד פיזי חזק, המעודד שיפורים בתנועות גדולות, שיווי משקל, מיומנות והערכה של צורה, צבע וגודל.

במיוחד בשפה ובשיטות מתמטיות, מונטסורי מתחיל בחוויה האמיתית של הסביבה הסובבת של הילד, שמבהירה מושגים מופשטים – ובונה בהדרגה הבנה עמוקה וקבועה של מה שרוב המבוגרים לוקחים כמובן מאליו.

המשותף לכל המרכיבים הללו הוא שהם מהווים את אבן היסוד ללמידה עתידית, מחזקים את יכולתם של ילדים לגשת לחומרים ומידע חדשים, ומספקים כלים לתמרן אותם.

באתר שלנו תוכלו למצוא עוד המון על השיטה המונטסורית, ולקבל בעצם את כל המידע הרלוונטי כדי לדעת מה זה מונטסורי!

יש לנו אפילו רשימות גן מונטסורי ובתי ספר מונטסוריים בישראל!

חוות דעת על המאמר

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

יצירת קשר

מוסדות לימוד מונטסוריים בישראל

בתי ספר מונטסוריים יסודיים א-ב

רשימת בתי ספר מונטסוריים

בתי ספר מונטסוריים כאן נביא לכם מקבץ בתי ספר בישראל אשר מלמדים בשיטת מונטסורי בית ספר יסודי א׳-ב׳ בתי ספר יסודיים – כיתות א׳-ב׳ בית ספר מונטסורי ג׳-ה׳ בתי ספר יסודיים מונטסוריים כיתות ג׳-ה׳ בתי ספר מונטסוריים בתי ספר יסודיים

גנים מונטסוריים

רשימת גנים מונטסוריים

גנים מונטסוריים הכנו רשימה עדכנית של הגנים מונטסוריים בישראל – אפשר לחפש לפי עיר מגורים, איזור בארץ ועוד! רשימת גנים מונטסוריים גן מונטסורי בישראל הוראות חיפוש גן מונטסורי – ישראל כדי למצוא את הגן המונטסורי המושלם בשביל ילדכם, אנא סמנו ״גנים

דילוג לתוכן