גנים מונטסוריים

הכנו רשימה עדכנית של הגנים מונטסוריים בישראל – אפשר לחפש לפי עיר מגורים, איזור בארץ ועוד!

אביזרים בשיטת מונטסורי

רשימת גנים מונטסוריים

גן מונטסורי בישראל

הוראות חיפוש

גן מונטסורי – ישראל

כדי למצוא את הגן המונטסורי המושלם בשביל ילדכם, אנא סמנו ״גנים מונטסוריים״ בטאב הבא. ו/או סמנו אזור בארץ.

בנוסף, אפשר לחפש לפי עיר מגורים, ובמידה ואתם יודעים את שם הגן המונטסורי המבוקש, אפשר לבצע חיפוש ישיר של שם הגן בשורת החיפוש.

קטגוריית מוסד מונטסורי

אזור בארץ

תוצאות חיפוש - גן מונטסורי

גני מונטסורי זוכים לפופולריות בקרב ההורים הודות לגישתם הייחודית ללמידה, ויותר ממאה שנה של תמיכה חינוכית. בהגדרה, פילוסופיית מונטסורי מלמדת למידה מכוונת ילדים, תוכנית לימודים מתקדמת עם התבוננות ומחקר מדעי כערכים הליבה.

מעודדים את הילדים לעשות את הבחירות שלהם בכיתה ולא בשיטות הוראה מסורתיות ובהנחיית המורים.

בלב החינוך של מונטסורי הוא כיוון עצמי. רוב החינוך במונטסורי הוא מעשי, מעודד שפע של משחק ופעילויות שיתופיות עם ילדים אחרים בכיתה. כיתות מעורבות בגילאים מלמדות ילדים כיצד לעבוד יחד וללמוד אחד מהשני תוך שליטה בכישורי חיים.

עוד על החינוך המונטסורי ארה״ב AMI

גן מונטסורי ישראל –

ברוב הגנים המונטסורים הסביבה היא סביבה חינוכית לילדים מגיל שנה ועד גיל 6. בגנים מונטסוריים בישראל מלווים את הילד בתהליך ההתפתחות החברתית, הרגשית והאינטלקטואלית, בדגש על עצמאות, אחריות ונימוס ועוד.

מה בעצם ילדכם ילמד בגן המונטסורי?

בעקבות תכניות הלימודים היסודיות של הגנים (הכוללת את הליבה המתקדמת, העשרה ואחרות), רוב הגנים מכינים את התלמידים להצלחה בבית הספר על ידי הדמיית הגישה המונטסורית לתוכנית הלמידה. הכיתות מותאמות לצרכיו ההתפתחותיים של כל ילד, ומציעות מגוון אפשרויות לעורר את הסקרנות והאינטליגנציה הטבעית של הילדים. התכנית שמה דגש על תהליך גילוי וחקר העולם באמצעות חומרים רב חושיים.

בכיתות של מספר קבוצות גיל, ילדים מתקדמים במהירויות שונות בתחומים שונים. רוב הגנים מספקים שנתיים עד חמש שנים של חומרים ופעילויות, כך שכל ילד יוכל לעבוד במהירות וברמה המתאימה ביותר לתחומי העניין והיכולות האישיים שלו.

זה גם מאפשר לילדים למצוא בני גילם שחולקים את תחומי העניין שלהם. ילדים בוגרים יותר מהווים מודל לחיקוי לילדים צעירים יותר, וילדים גדולים יותר צוברים ביטחון עצמי על ידי הפיכתם למנהיגי כיתה – זה תפקיד שהם גאים בו!

"ללמד" או טיפול בעמיתים צעירים הם דרך מצוינת לשפר את יכולת הלמידה שלך.

חומרים מביאים עקרונות מופשטים לחיים. יש חפצים שצריך למיין ולסדר, חרוזים שיש להוסיף ולגרוע, אותיות לגעת ולעקוב, וכלים אמיתיים שיש לשטוף. ילדים משתתפים בפעילויות משמעותיות, לא רק בפעילויות העמדת פנים. הם מתאמנים בקשירת נעליים ותליית מעילים. הם מפתחים נימוסים טובים ומרוויחים מאינטראקציות חברתיות משמעותיות.

איזה סוג למידה לומדים בגן מונטסורי?

גני מונטסורי שואפים ליצור סביבת למידה רגועה וממוקדת בילד ולהדגיש אחריות אישית. עודדו את הילדים לדאוג לחפציהם ולצרכיהם האישיים, כמו ניקיון והכנת חטיפים משלהם. בית הספר שואף לפתח תחושת הערכה עצמית ועצמאות בריאה, לאפשר לילדים לעשות את הבחירות שלהם וללמד אותם מיומנויות בסיסיות כמו למזוג לעצמם כוס חלב או לנעול את הנעליים הנכונות.

"הלמידה עוברת מקונקרטי למופשט, מגדול לקטן. כאשר ילד מוכן, הוא או היא יוצרים קשרים או הפשטות", בגן מונטסורי, הגננת פועלת בעיקר כמדריך לגילוי, לא הוראה ישירה. "מורים יוצרים קשרים בין חומרי לימוד, וילדים לומדים מיומנויות רבות בעצמם באמצעות פעילויות עצמאיות".

"ילדים יכולים לבחור את עבודתם בעצמם, אבל זה לא אומר שאין מבנה. הכיתה מעוצבת ומלמדת בצורה מאוד מובנית. עם זאת, הילד חופשי ללמוד איך לעשות בחירות ולעסוק בעבודה רלוונטית לו או לה. עבודה".

מונטסורי הגיעה למסקנה שלילדים יש מוטיבציה גבוהה ללמוד וללמד את עצמם בסביבה מעוצבת היטב ויש להם הזדמנות לעבוד ללא הפרעה לפרקי זמן ארוכים.

בגן מונטסורי, ילדים שולטים באותם מושגים כמו בני גילם בכיתות המסורתיות, אבל הרעיון הוא שילדים ילמדו באופן אינדיבידואלי בקצב שלהם על ידי תנועה חופשית בחדר ובחירה מתוך מגוון רחב של תרגולים מעשיים, המתאימים לגילם פעילויות שנועדו ללמד מיומנויות ספציפיות. "המטרות העיקריות של תכנית מונטסורי הן לעזור לילדים ללמוד מיקוד, מוטיבציה, משמעת עצמית ואהבה ללמידה".

השוואה בין חינוך בגן מסורתי לחינוך בגן מונטסורי

חינוך גן מסורתיחינוך גן מונטסורי
כל הכיתה באותה שכבת גילשילוב שכבות גילאים שונות
תוכנית לימודים קפדניתתוכנית לימודים גמישה
ניהול לפי מורה/מדריךניהול לפי הילד
חוברות ודפי עבודהחומר חושי ומעשי
תרגולים, מבחניםהערכה בזמן אמת

גן ילדים מסורתי

כיתת עמיתים: הילדים מקובצים לפי גיל, ועוברים בכל שנה

תקינה של תכניות לימודים: הוראת נושאים בתוכנית לימודים קפדנית

בהנחיית המורה: מה ומתי המורים מכוונים את הילדים ללמוד, בדרך כלל בפרקי זמן קצרים, עם נושאים המשתנים במהירות.

חוברות עבודה ודפי עבודה: ניתן לכלול עבודה מעשית, אך ספרי לימוד ודפי עבודה נפוצים יותר במודל זה. ראה מדוע זה נתפס כבעיה).

תרגול והתחלת תרגול ביצועי מבחן: זה לא נדיר שתרגול רוטינה מתחיל מוקדם, הגן שלך הביא שיעורי בית

 

גן מונטסורי

כיתה מעורבת בגילאים: הילדים מקובצים לפי שלב התפתחותי ומשתדרגים כל שלוש שנים.

גמישות בתכנית הלימודים: הנושאים מובנים ועוקבים, המאפשרים גמישות רבה יותר כדי להתאים אישית את תכנית הלימודים ללוח הזמנים של כל ילד.

בהנחיית ילדים: התלמידים חוקרים את הנושא בדרכם שלהם במהלך יום העבודה בן שלוש השעות, וכתוצאה מכך מיקוד ללא הפרעה. זה מגן על יכולתם לפתח מיקוד.

חומר חושי מעשי: ילדים מתחת לגיל שש מקבלים משוב גבוה יותר מהחושים שלהם כחלק מ"חשיבה קליטה" הרגישה לזמן שלהם. חומרי הכיתה תוכננו בקפדנות כדי לעמוד במודל הלמידה הזה.

הערכה בזמן אמת: במקום לעשות שיעורים קבוצתיים בכיתה – וגם לא להקצות שיעורי בית כדי לראות אם כל תלמיד שולט בהם מאוחר יותר – מדריך מונטסורי מסתובב בכיתה, מעריך ותומך בכל תלמיד אחד על אחד.

20 סיבות לשלוח את ילדכם לגן מונטסורי

להלן היתרונות הרבים של רישום ילדכם לגן מונטסורי.

1. קצב למידה מתקדם

עד גיל חמש, רוב ילדי מונטסורי קוראים ועושים כפל וחילוק. לעומת זאת, תלמיד גן ממוצע לומד רק קולות ומספרים.

2. ידע עמוק

כשם שילד המתגורר בחו"ל עשוי ללמוד לדבר שתי שפות אך בקרוב יאבד שפה שנייה אם משפחתו תעבור הביתה, ילד שיעזוב חוג מונטסורי לגן מסורתי עלול לאבד את הכישורים שהם עבדו כל כך קשה כדי ללמוד. שנת המנהיגות מגבשת את המושגים הללו כדי שלא יישכחו.

3. כישורי מנהיגות חזקים

בכיתת מונטסורי, ילדים בגיל הגן מפתחים ביטחון עצמי, אדיבות וביטחון עצמי – מאפיינים חיוניים של מנהיג טוב.

4. הדרכת אחרים

במהלך שנת היסוד, יהיו לילדכם הזדמנויות רבות להדריך ילדים צעירים יותר. ללמד אחרים היא דרך יעילה ללמוד לעומק – כלומר הבן או הבת שלך יחזקו את הידע שלהם אפילו יותר.

5. סביבה בטוחה ותומכת

לעתים קרובות הורים מודאגים לגבי מצבם החברתי של בנם או בתם. החזקת ילדכם בגן מונטסורי נותנת להם את ההזדמנות לשגשג בכיתה שבה כולם מכירים אותם. זה מגביר את רמת הנוחות שלהם ומספק להם יותר פעילויות חברתיות שבהן הם ישתמשו כדי להכיר חברים במקומות אחרים.

6. חדשנות ויצירתיות רבה יותר

גני הילדים של מונטסורי נמנעים מהמבנים הנוקשים של הכיתות המסורתיות ומזמינים הוגים מלאי דמיון, מחוץ לקופסה. גישת מונטסורי ללמידה הולידה סיפורי הצלחה רבים – כולל מייסדי גוגל לארי פייג' וסרגיי ברין, ג'ף בזוס מאמזון, צ'לן יו-יו מא ועוד.

7. אוהבים ללמוד

ילדי מונטסורי לומדים איך ללמוד – הם לומדים לאהוב ללמוד! על ידי רישום ילדכם לגן מונטסורי, אתם עוזרים לו להעמיק מיומנויות למידה שישרתו אותו בהמשך החיים.

8. קצב עצמי

הגן המסורתי כולל את כל הכיתה עושה את אותו הדבר בו זמנית. אבל בגן מונטסורי, ילדכם מתקדם בקצב שלו ללמידה מיטבית.

9. חינוך ממוקד בילד

בבית הספר שלנו במונטסורי, ילדכם יקבל חוויה מותאמת אישית כדי לעזור להם להתפתח אינטלקטואלית, חברתית ורגשית.

10. תשומת לב אישית

בבתי ספר מסורתיים, מורים מוצפים לעתים קרובות מגודל הכיתה ועומס העבודה. תכנית הלימודים שלנו מאפשרת לנו זמן לכל ילד. הילד שלך לא יחמוק בין הסדקים.

11. לא רק אקדמאים

גני מונטסורי לא מתמקדים רק במתמטיקה וקריאה. אנו מעודדים גם אדיבות, עצמאות, שיתוף פעולה והסברה עצמית.

12. סגנונות למידה מרובים

בגן מונטסורי, ילדכם יכול להשתמש באופן פעיל בסגנון הלמידה המתאים לו ביותר. המורים שלנו משתמשים בחינוך חוויתי מבוסס-מוח (הוראה עצבית) כדי להשיג הצלחה מותאמת אישית.

13. מיומנויות מתמטיקה מתקדמות

מתמטיקה מונטסורי מבוססת על המסורת האירופית של מתמטיקה מאוחדת. גיאומטריה בסיסית מוצגת בגיל צעיר.

14. אזרחות עולמית

בשנת היסוד, ילדי מונטסורי לומדים על העולם על ידי למידה על תרבויות שונות וגיאוגרפיה עולמית.

15. למידה משתפת

גן מונטסורי מלמד את התלמידים להבין באמת מה הם לומדים, לא לתרגל ולשנן. ילדים נהנים מלמידה פעילה באמצעות התנסות מעשית, חקירה ומחקר.

16. מטרה וערך עצמי

יש לנו ציפיות גבוהות לכל התלמידים, לא רק לכמה תלמידים יוצאי דופן. ילדכם מפתח משמעת עצמית ומוטיבציה לשרת אותו היטב בכל מקום שאליו הוא הולך.

17. ידע כללי

גן מונטסורי הוא יותר מסתם לימוד עובדות. הם לומדים כיצד תחומי מקצוע שונים, כגון היסטוריה, אדריכלות, אומנויות ומדעים, קשורים זה בזה. זה הופך את הלמידה ליותר יעילה ובלתי נשכחת.

18. להחזיר לסביבה

תלמידי גן מונטסורי לומדים לטפל באחרים באמצעות שירות קהילתי, אחריות, הוראה ועזרה לזולת.

19. אל תפחד להיכשל

מכיוון שחינוך מונטסורי מעריך ניסויים וגילוי, התלמידים שלנו לומדים כיצד לתקן את עצמם ולקבל טעויות הנחוצות להישגיהם. הם מפתחים התמדה, שתשרת אותם היטב בחיים.

20. מיומנויות בעולם האמיתי להצלחה לכל החיים

בבתי ספר במונטסורי התלמידים עובדים יחד גם בגן. יכולת זו לעבוד היטב עם אחרים היא קריטית להצלחה בספורט, בלימודים, במערכות יחסים ובעבודה. ילדכם לומד לשאוף לשיאו האישי ולא לבסס את ערכו על יכולתו להתחרות באחרים.

ראה את פריחת הגיל הרך של ילדך בגן מונטסורי

במהלך שנת היסוד של מונטסורי, בנכם או בתכם ייהנו מחווית גן מהשורה הראשונה, המכינה אותם להצלחה לכל החיים. המחנכים המקצועיים האכפתיים והמנוסים מספקים לבנך או לבתך חינוך בגן מונטסורי, ומבטיחים שהם במיטבם בלימודים, באינטראקציה חברתית, בלמידה תומכת ובמיומנויות בעולם האמיתי.

במידה ובנכם כבר עבר את גיל גן, תוכלו לבדוק בשבילו בתי ספר מונטסורי

ההרשמה לגן מונטסורי תל אביב בעיצומה!

מלאו את הטופס לבדיקת התאמה וקביעת סיור בגן שלנו

דילוג לתוכן