פרסום ממומן
פרסום ממומן

חינוך מונטסורי

כל מה שרציתם
לדעת

מונטסורי
אביזרים בשיטת מונטסורי
משחקי מונטסורי

הפילוסופיה המונטסורית

חינוך במונטסורי יכול לעזור לילדכם לפתח אהבה בסיסית ומתמשכת ללימוד ולרכוש את הכישורים החברתיים, הרגשיים והלימודיים השורשיים העמוקים הנחוצים להם בכדי להצליח בבגרותם.

מונטסורי משלב חומרי למידה קשובים ביותר, התפתחות חברתית עשירה ותרגול שיטות עצמאיות ושמחות.

המשימה של החינוך המונטסורי היא להעצים ולצייד את ילדיכם בידע, בביטחון וביכולות הדרושים להם כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם.

שאלות ותשובות

לכולנו יש שאלות הקשורות לחינוך ולגישה המונטסורית, קיבצנו כאן מגוון שאלות פופולאריות אשר יעזרו לכם להבין טוב יותר את מהות השיטה והחינוך המונטסורי

מה זה חינוך מונטסורי?

מונטסורי היא שיטה חינוכית המבוססת על פעילויות אוטונומיות, למידה מעשית ומשחקי שיתוף פעולה. בכיתה במונטסורי ילדים בוחרים יצירתיות בלמידה, והכיתה והמורים המאומנים היטב מספקים פעילויות המתאימות לגיל כדי להנחות את התהליך. ילדים עובדים בקבוצות ובאנשים פרטיים כדי לגלות ולחקור את הידע של העולם ולמקסם את הפוטנציאל שלהם.

מי זו מריה מונטסורי?

ד"ר. מריה מונטסורי (1870-1952) היא רופאה ואנתרופולוגית איטלקית שהקדישה את חייה להבנת האופן שבו ילדים מתפתחים חברתית, אינטלקטואלית, פיזית ורוחנית. על ידי התבוננות מדוקדקת בילדים ברחבי העולם, היא גילתה את דפוס ההתפתחות האוניברסלי של כל הילדים, ללא קשר לתרבותם או לזמן חייהם.

האם אפשר לללמד את שיטת מונטסורי מהבית?

כן! בהחלט זה אפשרי, במידה ויש לכם את הזמן, הידע והכלים! מן הסתם שתצטרכו גם אביזרים מותאמי מונטיסורי. שאפשר לרכוש מגנים, בתי ספר או להזמין אונליין.

איך בוחרים מוסד לימודי בשיטת מונטסורי לילדים?

לכל בית ספר במונטסורי יש "אישיות" משלו. לדוגמא, חלקם מקדישים יותר תשומת לב לאקדמאים, בעוד שאחרים שמים דגש רב יותר על הקשר של הילדים לטבע ולפעילויות בחיק הטבע. על ההורים לדון במשימה ובתכנית הלימודים של בית הספר עם מנהל הקבלה כדי להבטיח שבית הספר יתאים לילדיהם ולמשפחותיהם.

אינדקס גנים ובתי ספר בשיטת חינוך מונטסורי ברחבי הארץ

זה הזמן לעשות שינוי לטובת עתיד הילדים שלכם

תנו לילדים את המפתח לחיים

מונטסורי מאפשר לילדים להבין את העולם ולבחור את מקומם בו.
Montessori Education כולל יותר מ -60 קמפוסים בישראל, כמו גם תוכניות למידה ביתיות וירטואליות וקורסי לימוד חינוך מונטסורי.

מה זה חינוך מונטסורי?

חינוך מונטסורי היא שיטה חינוכית המבוססת על פעילויות אוטונומיות, למידה מעשית ומשחקי שיתוף פעולה.

בכיתה במונטסורי ילדים בוחרים יצירתיות בלמידה, והכיתה והמורים המאומנים היטב מספקים פעילויות המתאימות לגיל כדי להנחות את התהליך. ילדים עובדים בקבוצות ובאנשים פרטיים כדי לגלות ולחקור את הידע של העולם ולמקסם את הפוטנציאל שלהם.

כיתות מונטסורי הן סביבות מעוצבות בקפידה שנועדו לענות על צורכי ילדים בגילאים ספציפיים.

ד"ר. מריה מונטסורי מצאה שלמידה חווייתית בכיתה מסוג זה יכולה לספק הבנה מעמיקה יותר של שפה, מתמטיקה, מדע, מוזיקה, אינטראקציה חברתית וכו'.

מרבית כיתות מונטסורי הן בעלות אופי חילוני, אם כי ניתן לשלב בהצלחה שיטות חינוך במונטסורי בתוכניות מבוססות אמונה.

כל חומר בכיתה במונטסורי תומך בהיבט של התפתחות הילד, ויוצר התאמה בין תחומי העניין הטבעיים של הילד לבין הפעילויות הקיימות.

ילדים יכולים ללמוד דרך החוויה שלהם ובקצב שלהם. הם יכולים להגיב לסקרנות הטבעית של כל בני האדם בכל עת ולהניח בסיס איתן ללמידה לכל החיים.

האגודה הבינלאומית למונטסורי (AMI) הוקמה על ידי מריה מונטסורי בשנת 1929 כדי להגן על שלמות עבודתה ולתמוך בהכשרת מורים ובסטנדרטים הגבוהים של בית הספר.

כיום, AMI ממשיכה לדבוק בחזונה של מריה מונטסורי תוך שיתוף פעולה עם מחקרים עכשוויים בתחום מדעי המוח והתפתחות הילד.

יש מקומות בישראל אשר מכשיר מורים לעבודה עם ילדים מגיל לידה ועד גיל 12. סביבת מונטסורי תומכת בלימוד ילדים מלידה ועד בית ספר תיכון.

שמעתי על השיטה די במקרה, עשינו ריסרץ בגוגל, הבנו שזה יתאים מאוד לבן שלנו נוף, והחלטנו לרשום אותו לגן, אנחנו ממש מרוצים מההחלטה! החינוך המונטסורי עשה נפלאות לנוף שלנו
איילת ליצמן
תל אביב
שלחתי את בתי בת ה 10 חודשים לגן מונטסורי, ואני רואה שינוי משמעותי בהתפתחות שלה לעומת ההתפתחות של הילדה הגדולה יותר שלי.
שרון קדוש
הרצליה
חזרנו לארץ לאחר 4 שנות רילוקיישן בארה״ב. שם הילדים שלנו קיבלו חינוך מונטסורי. חיפשנו אם יש גנים ובתי ספר עם חינוך מונטסורי גם בישראל, ושמחנו לגלות שיש לא מעט! תודה לכולם על היוזמה המבורכת!
רמי אילוז
תל אביב

יש לכם שאלות נוספות? טיפים? משהו שלא הבנתם? אנו כאן כדי לעזור!

השאירו פרטים עכשיו

אנו ב Montessori Education עושים הכל כדי שכולם יבינו את השיטה, את מריה וכל מה שקשור במונטסורי.

יש לכם שאלות נוספות? טיפים? משהו שלא הבנתם? אנו כאן כדי לעזור!

יש לכם גן/ בית ספר מונטסורי מעוניינים בשיתוף פעולה

שלחו הודעה

דילוג לתוכן